• Prečo vzniká nová škola v centre Bratislavy?

• Otvárame súkromnú školu rodinného typu s katolíckou výchovou detí a ponukou pre mnohodetné rodiny v Bratislave. Ponúkame inovatívne spôsoby vzdelávania v modernej škole za prijateľnú cenu –  tretiemu a ďalšiemu dieťaťu z rodiny garantujeme vzdelanie u nás za symbolickú sumu.

Prečo? Zakladateľka školy je sama matka troch detí, ktorá túži ponúknuť kvalitné a hodnotovo orientované vzdelanie svojim deťom a preto svoju energiu vložila do založenia súkromnej Škôlky sv. Michala a teraz pokračuje s otváraním súkromnej základnej školy.

Rozširujeme školskú rodinu.

Chceme začleniť do svojho spoločenstva žiakov, ich rodičov a príbuzných tak, aby sa vytvorili hlbšie vzájomné vzťahy, budovali komunitu. Naša súkromná základná škola má zámer byť miestom, kde rodič s dôverou privedie svoje deti a tie sa budú prirodzene rozvíjať vo výchovno – vyučovacom procese, ale aj neformálnymi aktivitami s rodičmi („anjelská “ čajovňa, spoločné púte, tvorivé adventné aktivity a pod.). V takto budovanom spoločenstve je možné odovzdávať si hodnoty ľudskosti, vzájomnej lásky k blížnemu, nezištnej pomoci a ochote. Za týmto účelom v našej základnej škole odovzdávajú pedagógovia s podporou rodičov kresťanské hodnoty za súčasného rešpektovania učenia Katolíckej cirkvi.